top of page

Odškodnění od pojišťovny po dopravní nehodě: Dejte si pozor na lákavé nabídky

Dopravní nehoda je nepříjemností, která dokáže změnit život navždy. I proto má český systém pojištění v podobě povinného ručení zabudovaný mechanismus pro odškodnění obětí dopravních nehod. V případě, že dojde ke škodě na zdraví či dokonce smrti, má oběť nárok na odškodnění. Bohužel to ví jen málokterý z účastníků provozu a ještě málo z nich následně ví, jak by takové odškodnění mělo vypadat. Pojišťovny pak často hledají různé kličky a zkratky, jak vyplacené odškodnění snížit na minimum. Na co si dát pozor?


Po vážné dopravní nehodě máte nárok na odškodnění, jehož výše závisí na mnoha faktorech. Cílem odškodnění je ulevit lidem v nelehké situaci a pomoci jim překlenout nelehké období, kdy kvůli zranění nemohou vykonávat svou práci, přišli o majetek či o své blízké. Proces odškodnění je nicméně pro nezasvěceného poměrně nepřehledný a může se snadno stát, že bude částka nižší, než by měla být. Stát se tak navíc může kvůli na prvním pohled nevinným krokům pojišťovny.Pozor na přátelské chování pojišťovny

Pojišťovna, stejně jako jiný podnikatel, chrání své zájmy. A zájmem pojišťovny není vyplácet každému maximální možné odškodnění, ale snažit se klientům vyhovět při minimálních možných nákladech. Pojišťovny tak často po dopravních nehodách kontaktují poškozené a nabízí jim zrychlené způsoby, jak dostat své odškodnění. Jednoduché formuláře po vyplnění lékařem a poškozeným slouží k vyhodnocení kompenzace a zahrnují položky jako je ušlý výdělek, bolestné či odškodnění trvalých následků (ztížení společenského uplatnění).


Na první pohled vše vypadá dobře, ale z praxe dobře víme, že pojišťovny některé položky neváhají zredukovat na částky lišící se řádově. Problémem mohou být i situace, kdy si klient od pojišťovny nechá vyplatit zálohu či část náhrady škody např. v podobě nového automobilu. Klient poté ztrácí možnost získat odškodnění v takové výši, jaká mu skutečně náleží.


Jak získat maximální odškodnění?

Jak tedy postupovat? Před žádostí o komenzaci je dobré nechat vypracovat odborný znalecký posudek, který je následně pojišťovně předložen. O vypracování posudku se dokážeme postarat za vás. Stačí vyplnit formulář pro odškodnění online nebo kontaktovat někoho z našich zástupců. Naši právníci a odborníci následně případ posoudí a pomohou vám získat odškodnění v takové výši, která vám skutečně náleží.
12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page