top of page

Protijedoucí řidič nezvládl řízení, oběti nehody jsme pomohli získat miliony

Při dopravní nehodě jsou často nejvíce poškozeni ti, kteří za nehodu nemohou. To je také případ našeho klienta, který koncem roku 2016 utrpěl vážnou dopravní nehodu.


Při cestě po známé trase, po které náš klient Martin Pokorný jezdil dlouhé roky, se v listopadu 2016 udála nečekaná dopravní nehoda. Řidič protijedoucího vozidla nezvládl řízení a v plné rychlosti narazil do vozidla v protisměru.


Nehodu nezavinil, přesto strávil více než rok po nemocních

Jak se rychle ukázalo, viník nehody řídil pod vlivem, za což byl později potrestán několikaletou podmínkou a zákazem řízení. Těžké ublížení na zdraví, které panu Pokornému způsobil, poznamenalo nejen našeho klienta, ale i jeho rodinu a jeho pracovní život.Otec dvou malých dětí si z nehody, kterou nezavinil, odnesl mnohočetná poranění a byl v přímém ohrožení života. Mnohočetné zlomeniny a vážná vnitřní zranění jsou jen zlomkem celého výčtu. Pan Pokorný měl štěstí v neštěstí a nehodu přežil. Měla pro něj však zásadní dopady na schopnost vykonávat původní práci a způsobila, že strávil déle než rok v nemocnici a rehabilitačních ústavech.


Ani po více než 4 letech od nehody nemůže klient dlouho stát, nedokáže běhat či skákat a vlivem úrazu musel změnit profesi. K tomu všemu se přidaly problémy se soustředěním a pamětí. Jeho život už zkrátka nikdy nebude stejný, a mohla za to jedna nešťastná chvíle, za kterou nemohl.


Odškodnění za bolest, trvalé následky i ztrátu na výdělku

Pan Pokorný se po nehodě rozhodl využít služby společnosti Votum. Společně jsme dali dohromady veškerou potřebnou dokumentaci, zařídili odborné lékařské posudky a začali pracovat na získání odškodnění.


Klient měl nárok na několik druhů odškodnění. Největší část tvořilo tzv. bolestné, k tomu se přidala ztráta na výdělku, náhrada za ošetřovné, náklady na léčení, osobnostní újma, renta či ztížení společenského postavení po dopravní nehodě (trvalé následky). Celkem tak pan Pokorný získal přes 1 800 000 Kč. Dalších více než 200 000 za způsobené útrapy získala manželka a děti poškozeného.


Odborníci z VOTUM Moje odškodnění zastupovali klienta až do samotného vyplacení získaných částek na jeho účet a jsou s ním nadále v kontaktu. Rodina díky odškodnění získala šanci na lepší život a odškodnění pomohlo rodině ustát těžké chvíle.

Stala se Vám, nebo někomu ve vašem okolí dopravní nehoda? Kontaktujte nás, bezplatně Váš případ posoudíme a pomůžeme získat odškodnění v plné výši.


Jména byla z důvodu ochrany soukromí změněna.4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page