top of page

Dlouhodobé bolesti po nehodě: Jak získat odškodnění za trvalé následky po nehodě?

Po havárii v autě u vás stále přetrvávají problémy? Nekončící bolest zad, hlavy nebo rukou po dopravní nehodě rozhodně nesmí být brány na lehkou váhu. Návštěva odborníka by měla být první volbou, tím samozřejmě myslíme odborníka z řad lékařů, ale i takového, který vám pomůže získat odškodnění za bolest či trvalé následky.


Jedním z nejčastějších zranění po dopravní nehodě je tzv. opěrkový syndrom. Jedná se o poranění krční páteře, ke kterému dochází při nárazu zezadu. Většinou se projevuje bolestí hlavy, zad a krční páteře nebo ramen, připojit se může i dvojité vidění nebo porucha polykání. Následky tohoto zranění se ale nemusí projevit hned, často se objeví až několik dnů nebo dokonce měsíců po nehodě.


Opěrkový syndrom i problémy s chůzí

Není to ale pouze tohle konkrétní zranění, po dopravní nehodě může dojít k problémům s chůzí, pohyblivostí rukou a podobně. Tyto zdravotní obtíže však mají jedno společné, za všechny můžete od pojišťovny viníka nehody požadovat odškodnění. Jak získat odškodnění po autonehodě už víte. Pokud se u vás ale následky dopravní nehody začnou objevovat až po delší době, mohou mít jednání s pojišťovnou složitější průběh.


Pojišťovny samozřejmě bývají podezíravé a nemusí se jim zdát, že nejdříve jste problémy neměli, ale nyní se „záhadně“ objevily. Proto v tuto chvíli obzvláště doporučujeme obrátit se na specialisty, kteří si v této situaci umí poradit.


Kdy řešit odškodnění trvalých následků?

V Centru odškodnění Votum máme s podobnými případy zkušenosti a víme, jak s pojišťovnami jednat. Důležité je ale jedno, ať už se u vás zdravotní problémy, které mají souvislost s dopravní nehodou, objeví kdykoliv, nemávněte nad nimi rukou a oslovte nás co nejdříve. Stejně jako u všeho tady platí známé „čím dříve, tím lépe“. Konkrétně Vám to i usnadní proces vyřizování odškodnění po dopravní nehodě, ale především Vás také může ušetřit větších zdravotních problémů a trvalých následků. Vždy myslete především na svoje zdraví.
189 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page