top of page

Mimosoudní vyrovnání po dopravní nehodě: O co jde?

Stali jste se obětí dopravní nehody, jež jste nezavinili, a máte tedy nárok na odškodné? Postup je jasný, zajistit si veškerou dokumentaci o nehodě i jejich následcích a následně se s pomocí odborníků snažit získat odpovídající odškodnění. Prvním krokem bývá pokus o mimosoudní vyrovnání po dopravní nehodě, kdy se s viníkem a jeho pojišťovnou domluvíte na odškodném bez účasti soudu. Dejte si ale pozor, někdy způsob mimosoudního vyrovnání nahrává spíše viníkovi nehody, který se za pomoci probační služby nebo vlastního právníka snaží dohodnout, aby se vyhnul trestnímu stíhání.


O tom, jak postupovat po dopravní nehodě a na jaká odškodnění máte nárok, už jsme se zabývali v článku Jak získat odškodnění po dopravní nehodě. Jak to ale konkrétně vypadá při mimosoudním vyrovnání? Největší problém tkví v tom, že většina poškozených neví, jakou výši odškodnění vlastně mají žádat. Bohužel neexistuje žádný jednoduchý vzor na mimosoudní vyrovnání po nehodě, proto je zpravidla nejlepší přenechat to odborníkům. Obecně se ale výše odškodnění odvíjí od škody vzniklé na autě (nebo např. od kupní ceny vozu podobné kvality), dále závisí na nákladech za léčení, ztrátě na výdělku a dalších výdajích, které nehoda zapříčinila.Snaha o mimosoudní vyrovnání po nehodě může být jen past

U mimosoudního vyrovnání při dopravní nehodě se však naneštěstí často setkáváme s příběhy, kdy poškozený dostal odškodnění ve výši pár tisíc a viník ze všeho vyšel opravdu lacino. Proto radíme, buďte vždy obezřetní a nenechejte se uchlácholit zbytečně nízkou částkou.


Víme, že v takovéto situaci je lákavé ušetřit si čas i nervy a na nabídku rychle kývnout. Nikomu se přeci nechce běhat po soudech. My vám ale zaručujeme, že když se rozhodnete využít služeb odborníků na odškodnění z Votum, nebudete litovat. Pomůžeme vám s vyčíslením výše odškodnění a uděláme vše pro to, aby se je i podařilo získat. V případě, že máte nárok na vyšší odškodné, než navrhuje viník či pojišťovna, vám pomůžeme získat vaše nároky právní cestou. Z ničeho nemusíte mít strach, vše vám maximálně usnadníme.
269 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page